محو ردپای اینترنتی

پاک کردن کلماتی که کاربر قبلا جستجو کرده و محو ردپای اینترنتی
یکی از دوستان سوالی پرسیده بود درباره روش پاک کردن کلماتی که قبلا در گوگل جستجو شده اند. برای مثال وقتی در نوار جستجوی گوگل مشغول نوشتن کلمه کلیدی مورد نظر هستید اگر این عبارت شبیه به عبارتهایی باشد که قبل جستجو شده‌اند آنگاه بصورت خودکار آن قبلی نیز نمایش داده می‌شوند. اما ممکن است نخواهید دیگران از کلماتی که شما جستجو کرده‌اید اگاهی پیدا کنند.
قبل از معرفی روش پاک کردن این اطلاعات آرشیوی باید بگویم که این مساله فقط مربوط به گوگل نیست و مربوطه به قابلیت تکمیل اتوماتیک(AutioComplete) است که در برنامه‌ی مرورگر وب شما مانند Internet Explorer قرار دارد و اطلاعاتی را که در محلهای وارد کردن اطلاعات در سایتهای مختلف می‌نویسید را ضبط می‌کند تا اگر بازهم به صفحاتی مشابه آن وارد شده و خواستید همان اطلاعات را ثبت کنید لازم نباشد مجددا همه چیز را تایپ کنید و با نوشتن اولین حرف برنامه خود بقیه قسمتها را می‌نویسد.
اما برای پاک کردن این اطلاعات ثبت شده به روش زیر عمل کنید.
از منوهای برنامه‌ی IE منوی Tools را باز کرده و Internet Options را انتخاب کنید و در صفحه‌ای که باز می‌شود سربرگ Content به معنی محتوبات را فعال کرده و در آنجا روی گزینه‌ی AutoComplete کلیک کنید تا پنجره‌ای همانند شکل زیر باز شود:

/ 0 نظر / 20 بازدید